باغ موزه نگارستان
معرفی بنای تاریخی باغ موزه نگارستان
می 23, 2020
طراحی اتاق خواب ویلا
آنجه باید درباره اصول طراحی اتاق خواب در ویلا بدانیم!
می 27, 2020

بررسی امنیت ساختمان – نکات کلیدی هنگام خرید خانه (بخش هفتم)

بررسی امنیت ساختمان - نکات کلیدی هنگام خرید خانه

بررسی امنیت ساختمان – نکات کلیدی هنگام خرید خانه (بخش هفتم)

بررسی امنیت ساختمان از ابعاد مختلف پیش از خرید خانه ، یکی دیگر از نکات کلیدی هنگام خرید خانه است که قوت قلب و اطمینان خاطر شما را فراهم می آورد. نقشه های اصولی معماری و تاسیسات ، استفاده از تجهیزات مناسب و بررسی محله و همسایه ها باعث بالا رفتن امنیت ساختمان و اطمینان خاطر کاربران آن می شود.

بررسی امنیت ساختمان - نکات کلیدی هنگام خرید خانه -1

نکات کلیدی در بررسی امنیت ساختمان

  • تعبیه وسایل اطفای حریق، بسته به مورد از نصب کپسول تا لوله کشی اطفای حریق. هر ساختمانی بسته به ابعاد ، کاربری و تعداد طبقات نیازمند گروهی از تجهیزات اطفای حریق است. بهتر است نقشه های تاسیساتی مربوط به اطفای حریق ساختمان را چک کرده و از درست و کافی بودن تجهیزات اطمینان حاصل نمایید.
  • از ایمن بودن ساختمان در مقابل آتش سوزی مطمئن شوید. برای اینکار می توانید بررسی کنید که از مواد غیر قابل اشتعال استفاده شده است یا خیر. همچنین تاسیسات و کابل کشی ها بطور اصولی انجام شده اند یا خیر.
بررسی امنیت ساختمان - نکات کلیدی هنگام خرید خانه -2
  • کنترل نقشه نمای ساختمان و اجرای آن‌ها چه از نظر ایمنی چه از لحاظ حفاظتی. استفاده از نماهای سنگین و اجرای غیر اصولی ، احتمال خسارات جانی و مالی را افزایش می دهد. همچنین باید بررسی کنید که آیا از نرده ها و جان پناه های اصولی مطابق با استاندارد های مربوطه استفاده شده است یا خیر. چراکه این مورد هم از لحاظ امنیتی و هم ایمنی و حفاظتی بسیار مهم است.
  • پیش بینی هشدار دهنده‌های مورد نیاز در ساختمان برای اعلام خطر به ساکنان در زمان‌های بروز خطر. استفاده از تجهیزات اعلان حریق و تجهیزات امنیتی نظیر دوربین های مدار بسته، بسیار مفید است و از مزیت های یک خانه ی خوب محسوب می شود.
بررسی امنیت ساختمان - نکات کلیدی هنگام خرید خانه -4
  • اطمینان از وجود پله فرار و راه‌های خروجی ایمن و سریع در ساختمان‌های مرتفع و وجود چاه ارت و برق گیر درچنین ساختمان‌هایی. در طبقات بالا‌تر مشکل عدم امکان فرار به موقع از راه های خروجی ایمن و اضطراری در هنگام زلزله و آتش سوزی احتمالی، وجود دارد.
بررسی امنیت ساختمان - نکات کلیدی هنگام خرید خانه -3
  • امنیت محله از دیگر مواردی است که باید درباره آن تحقیق کنید. شخصیت همسایه های ساختمان هم اهمیت زیادی دارد. زندگی در جایی که افراد رفتار پر خطر و ناسالم دارد برای شما و خانواده یتان یک تهدید محسوب می شود.

نکات کلیدی هنگام خرید خانه که باید بدانید :