طراحی نمای پروژه مسکونی
طراحی نما پروژه مسکونی
ژوئن 10, 2020
عمارت و باغ فردوس
معرفی بنای تاریخی – هر آنچه درباره بنای تاریخی باغ فردوس می دانیم
ژوئن 13, 2020

بررسی تاسیسات برقی و مکانیکی – نکات کلیدی هنگام خرید خانه (بخش نهم)

بخش نهم - بررسی تاسیسات برقی و مکانیکی

بررسی تاسیسات برقی و مکانیکینکات کلیدی هنگام خرید خانه (بخش نهم)

یکی دیگر از نکانت کلیدی هنگام خربد خانه بررسی تاسیسات برقی و مکانیکی آن است. کنترل و چک کردن تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان پیش از خرید آن، بسیار مهم است ؛ زیرا در صورت استاندارد نبودن و اصولی اجرا نشدن ممکن است خسارات جبران ناپذیری را موجب شود. بهتر است اگر دید فنی لازم را ندارید برای بررسی نکات این آیتم از فردی متخصص و با تجریه در این زمینه کمک بگیرید. :

نکات کلیدی خرید خانه - بررسی تاسیسات-1

نکات کلیدی در بررسی تاسیسات برقی و مکانیکی خانه

  • پیش از خرید خانه به نکات ایمنی انشعابات و تاسیسات آب، برق وگاز ساختمان توجه کنید. فراموش نکنید که حتما در مورد مجزا بودن کنتور آب ، برق و گاز جویا شوید. اگر کنتورها جدا نبود حتما از مدیر ساختمان یا مشاور املاک در خصوص نحوه محاسبه هزینه‌ها بپرسید.
نکات کلیدی خرید خانه - بررسی تاسیسات-2
  • کیفیت و فشار آب و برق از جمله موارد مهمی است که حتما پیش از خرید خانه باید بررسی شود. در مورد فشار برق و آب از همسایه ها و افراد مطلع پرس و جو کنید. کیفیت و بوی آب لوله کشی ساختمان را نیز حتما بررسی نمایید.
  • لوله‌های فاضلاب و آب بهتر است از جنس چدن و یا لوله پولیکای فشار قوی انتخاب شده باشد تا احتمال صدمه به آن‌ها کمتر باشد.
  • از رعایت نکات مربوط به حفظ محیط زیست و ممانعت از ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی اطمینان حاصل نمایید.
  • به موارد دفع زباله و شیوه‌های دفع آن مانند شوتینگ زباله توجه شود.
نکات کلیدی خرید خانه - بررسی تاسیسات-4
  • سیستم سرمایشی و گرمایشی ساختمان را از نظر کیفیت بررسی کنید.
  • استفاده از سیستم‌های برقی در شهرهایی که تعرفه مصرفی برق کمی ندارند می‌توانند در ماه‌های بسیار گرم یا بسیار سرد جیب شما را به راحتی خالی کند. اگر ملک مورد نظر از کولر آبی یا بخاری استفاده می‌کند حتما از مناسب و باز بودن مجاری آن‌ها مطمئن شوید.
  • حتما از شوفاژخانه یا موتورخانه بازدید نمایید و دقت کنید که موتورخانه دارای پنجره تهویه و اعلام حریق باشد. همچنین به نفع شماست که از سیستم‌های پیشرفته سرمایش و گرمایش استفاده شده باشد. یکی از مواردی که از مصرف انرژی در سیستم گرمایی می کاهد تعبیه ی لوله های گرمایش از کف است. می توانید این نکته را هم به عنوان یک مزیت در خرید خانه مورد بررسی قرار دهید.
نکات کلیدی خرید خانه - بررسی تاسیسات-3
  • حین بازدید از ملک حتما دقت کنید که اتصالات مربوط به سینک، ماشین لباسشویی، اجاق گاز و پکیج یا آبگرمکن به درستی و در جای مناسبی تعبیه شده باشد تا زمان نصب این وسایل با مشکل مواجه نشوید.
  • حتما از باز بودن راه آب و فاضلاب اطمینان حاصل کنید و تمامی راه آب های منزل را چک نمایید. ممکن است در حین ساخت خانه جسمی خارجی درون لوله های خروجی افتاده باشد و مسیر عبور آب را مسدود کرده باشد.

نکات کلیدی هنگام خرید خانه که باید بدانید :