ساختمان مسکونی كيتلواهوك-7
معرفی ساختمان مسکونی – ساختمان مسکونی کیتلواهوک
می 20, 2020
باغ موزه نگارستان
معرفی بنای تاریخی باغ موزه نگارستان
می 23, 2020

بررسی مصالح بکار رفته – نکات کلیدی هنگام خرید خانه (بخش ششم)

بررسی مصالح بکار رفته – نکات کلیدی هنگام خرید خانه (بخش ششم)

بررسی مصالح بکار رفته در ساختمان از نکات کلیدی هنگام خرید خانه است که مقاومت و زیبایی ساختمان را تحت تاثیر قرار می دهد. استفاده از مصالح مرغوب علاوه بر بالا بردن مقاومت سازه طول عمر آنرا نیز افزایش داده و باعث کاهش هزینه ی نگهداری آن می شود. در بررسی مصالح مورد استفاده در ساختمان باید به نکات زیر توجه نمایید.

نکات کلیدی در بررسی مصالح بکار رفته

  • حصول اطمینان از طراحی درست و اجرای صحیح عایقکاری‌های رطوبتی. اگر عایق کاری های رطوبتی از جنس خوبی برخوردار نباشند یا به شکل نا درستی اجرا شوند بطوری که سطح مورد نظر را بطور کامل پوشش ندهند به مرور زمان باعث نشت رطوبت و نم زدگی به سقف و دیوارها شده و خساراتی را به بدنه ساختمان وارد می آورند که درست کردن آنها مستلزم صرف وقت و هزینه ی اضافی است.
  • طراحی درست و اجرای صحیح عایقکاری‌های حرارتی، به منظور جلوگیری از تبادل حرارت بسیار مفید است. استفاده از عایق های حرارتی به جلوگیری از هدر رفت انرژی کمک شایانی می کند و با اینکار علاوه بر کمک به داشتن ساختمانی دوستدار طبیعت و در جهت معماری پایدار، در صرف هزینه بابت استفاده از انرژی هم صرفه جویی می نماید.
بررسی مصالح بکار رفته - نکات کلیدی هنگام خرید خانه-3
  • از نبود آلودگی صوتی و جلوگیری از انتقال صدا از بیرون به داخل ساختمان و از واحدی به واحد دیگر در ساختمان اطمینان حاصل کنید. داشتن خانه که در آن حریم شخصی به خوبی حفظ شود و شما را از هیاهوی محیط های خارجی در امان نگه دارد یک مزیت محسوب می شود، بخصوص اگر نسبت به سر و صدا حساس باشید.
  • برسی و کنترل پرونده آزمایشگاهی مصالح مصرفی در سازه ساختمان بسیار مهم است. مقاومت مصالح مصرفی در ساختمان باید حتما کنترل شود. از جمله این مصالح مقاومت بتن مصرفی در سازه است. اطمینان حاصل کنید که مقاومت بتن های مورد آزمایش قرار گرفته در رنج قابل قبول باشد. هم چنین اگر ساختمان شما دارای اسکلت فلزی است ، حدالمقدور از اینکه اتصالات آنها حین ساخت کنترل شده است مطمئن شوید.
  • به جنس کفپوش‌ها دقت کنید. هر کف‌پوشی روش‌های شست و شو، مراقبت و ظاهر متفاوتی دارد. از مزایا و معایب جنس‌های مورد استفاده برای کف‌پوش مطلع شوید تا بتوانید با دید بازتری برای خرید خانه اقدام کنید.
  • کابینتهای mdf در مقایسه با سایر انواع کابینت‌ها دوامی بیشتر همراه با زیبایی کافی دارند و می‌توانید در آشپزخانه‌های مدرن آن‌ها را ببینید. مراقب باشید که تعداد کابینت‌ها و قرار گیری آن‌ها مناسب باشد.
  • به جنس پوشش دیوار‌ها نیز توجه کنید. اگر رنگ استفاده شده، قابل شستشو باشد چراکه تا چند سال از رنگ آمیزی و دردسرهای آن در امان هستید. استفاده از کاغذ دیواری هایی با طرح زیبا و قابل شستشو هم یکی دیگر از گزینه هایی است که خوب است روی انتخاب آن فکر کنید.

نکات کلیدی هنگام خرید خانه که باید بدانید :