دکور مینیمال
دکوراسیون به سبک مینیمال
ژوئن 2, 2020
آوانگارد
معرفی دکوراسیون داخلی به سبک آوانگارد
ژوئن 6, 2020

بررسی معماری داخلی – نکات کلیدی هنگام خرید خانه (بخش هشتم)

بررسی معماری داخلی - نکات کلیدی هنگام خرید خانه (بخش هشتم)

بررسی معماری داخلی – نکات کلیدی هنگام خرید خانه (بخش هشتم)

بررسی معماری داخلی از دیگر نکات کلیدی هنگام خرید خانه است که باید به آن توجه کنید. چه نوع متریالی برای دکوراسیون داخلی بکار رفته شده و از چه سبک معماری پیروی می شود. همچنین اینکه آیا این سبک دکوراسیون و معماری داخلی مورد توجه شما هست یا خیر؟ برای اینکه بتوانید این مرحله از بررسی را نیز بخوبی پشت سر بگذارید، شما را با بررسی نکات زیر راهنمایی می کنیم.

بررسی معماری داخلی - نکات کلیدی هنگام خرید خانه -1

نکات کلیدی در بررسی معماری داخلی خانه

  • توجه به کیفیت و چگونگی نصب درب‌های ورودی، خروجی و داخلی. درب هایی با جنس مرغوب و عایق در برابر صدا و حرارت یکی از بهترین انتخاب ها برای استفاده در خانه هستند. همچنین هماهنگی ظاهری بین درب ورودی خانه و درب های داخل خانه جز نکاتیست که بهتر است به آن توجه شود.
  • به معماری داخلی بخش های مختلف واحد از جمله آشپزخانه، حال، پذیرایی و … توجه شود. همچنین نورگیری خانه از جمله موارد پر اهمیت است. خانه ای که نورگیری مناسبی داشته باشد، بسیار دلباز است. البته خیلی از افراد خانه های تاریک را ترجیح می دهند.
بررسی معماری داخلی - نکات کلیدی هنگام خرید خانه -2
  • انباری از جمله مزیت هایی است که یک خانه می تواند داشته باشد. داشتن انباری با ابعاد مناسب برای قرار دادن وسایل غیر ضروری شما را در چیدمان بهتر منزل بدون مزاحمت وسایل بلا استفاده یاری می کند.
  • هر خانه ای باید بالکن داشته باشد. یکی از اصول معماری دسترسی هر واحد به فضای باز اختصاصی است. این یکی از مواردی است که روز به روز به اهمیت آن افزوده می شود. زیرا خیلی از افراد تمایل دارند لباس هایشان در محیطی خارج از خانه خشک شود و یا محیطی برای این که فضای بیرون را تماشا کنند و نفسی تازه کنند، وجود داشته باشد. بهتر است دسترسی به تراس از آشپزخانه یا نشیمن و پذیرایی باشد.
بررسی معماری داخلی - نکات کلیدی هنگام خرید خانه -3
  • بازدید ملک یا ساختمان مورد نظر در چندین نوبت شبانه روز برای اطمینان از دید، نوردهی و عوامل محیطی دیگر مهم است.
  • اگر قرار باشد فضایی بیشتر از بقیه نورگیر‌تر باشد بهتر است این فضا اتاق خواب‌ها و نشمین باشند. چون بیشتر ساعت عمرمان را در طول شبانه روز در این منطقه از منزل می‌گذرانیم و در مورد نور آشپزخانه هم دقت کنیم. بهتر است پنجره‌ای از خانه یا حداقل نورگیر ساختمان در آشپزخانه وجود داشته باشد تا بطور مستقیم با فضای باز در ارتباط و تبادل هوا باشد.

نکات کلیدی هنگام خرید خانه که باید بدانید :