پروژه وبلایی - خانه LP 0405
معرفی پروژه ویلایی – خانه LP 0405
آوریل 20, 2020
پروژه ویلایی – خانه AS
معرفی پروژه ویلایی – خانه AS
آوریل 22, 2020

بررسی همسایه ها و واحد ها – نکات کلیدی هنگام خرید خانه (بخش دوم)

نکات کلیدی هنگام خرید خانه - همسایه

بررسی همسایه ها و واحد ها – نکات کلیدی هنگام خرید خانه (بخش دوم)

حال که نکات مربوط به محله را بررسی کردید و از مناسب بودن آنها اطمینان حاصل نموده اید، وقت آن است که بخش دوم نکات کلیدی هنگام خرید خانه یعنی بررسی همسایه ها و واحد ها را مرور کنیم. داشتن همسایه هایی با فرهنگ و رفتار اجتماعی مشابه شما یکی از مواردی است که هنگام خرید خانه باید به آن توجه کنید. همچنین بهتر است به تعداد افراد ساکن در ساختمان و تعداد واحد های هر طبقه قبل است خرید خانه توجه کنید. نکاتی که در این مرحله خوب است به آنها توجه کنید :

نکات کلیدی هنگام خرید خانه - همسایه -1

نکات کلیدی در بررسی همسایه ها و واحد ها

  • اگر انتخاب شما، آپارتمان است، به تعداد واحدهای ساختمان به طور کلی و تعداد واحدهای هر طبقه دقت کنید. تا حد ممکن سعی کنید خانه ای را خریداری کنید که هر طبقه آن کم ترین تعداد واحد را داشته باشد. تعداد واحد‌های زیاد در یک ساختمان، می‌تواند باعث شلوغی شود و آسایش و آرامش را تحت تاثیر قرار دهد. تعداد واحدهای کمتر مساوی است با سر و صدا و خرابی کمتر و بهداشت محیطی بیشتر.
  • اگر میخواهید از مشکلات مدیریت ساختمان دور بمانید، تعداد مطلوب ۱۵ تا ۳۰ واحد است. کمتر از این تعداد مدیریت ساختمان را سخت کرده و تعداد بیشتر باعث شلوغی طبقات و راهرو‌ها خواهد شد.
نکات کلیدی هنگام خرید خانه - همسایه -2
  • اگر به سروصدا حساس هستید و نمی‌خواهید به هیچ عنوان زمان‌های حیاتی استراحت در منزل را از دست بدهید بهتر است از خیر طبقه همکف و اول بگذرید چون سروصدای خودرو‌ها در پارکینگ و نیز دود آن‌ها، این امکان را از شما خواهد گرفت. سعی کنید به طبقات بالا‌تر بروید که مناظر زیباتری را نیز می‌توانید از پنجره‌ها تماشا کنید. اما طبقات آخر نروید چرا که آنجا هم مشکلات خاص خود را دارد.
  • یکی از مواردی که در خرید خانه اهمیت زیادی دارد این است که در ورودی واحد ها رو به روی هم نباشد تا حریم شخصی شما به طور کامل رعایت شود. مشرف نبودن درهای ورودی به یکدیگر، عایق صدا بودن و پنجره‌های دوجداره می‌توانند در حفظ حریم شخصی شما موثر باشند.
نکات کلیدی هنگام خرید خانه - همسایه -3
  • وضعیت مشاعات یک ساختمان، فرهنگ آن را نمایان می کند. پیش از خرید خانه این مورد را بررسی کنید. اگر خانه مورد نظر آپارتمانی باشد، حین بازدید از ملک به تمیز بودن راهروها و میزان سر و صدای موجود در ساختمان توجه کنید. داشتن همسایه‌ی خوب نقش مهمی جهت آرامش داشتن در خانه دارد. شاید حتی بتوان گفت همسایه‌ی خوب و بی‌حاشیه از مهم‌ترین موارد قواعد خرید خانه باشد.
  • از خانه هایی با کاربری های دوگانه مثل اداری و مسکونی جدا بپرهیزید چراکه رفت و آمد زیادی را به ساختمان تحمیل می کند و باعث صلب آسایش شما خواهد شد.

نکات کلیدی هنگام خرید خانه که باید بدانید :