معرفی پروژه ویلایی - خانه اسپیلت
معرفی پروژه ویلایی – خانه اسپیلت
آوریل 26, 2020
معرفی پروژه ساختمانی - خانه سه نسل
معرفی ساختمان مسکونی – خانه سه نسل
آوریل 28, 2020

بررسی وضعیت عمومی ساختمان – نکات کلیدی هنگام خرید خانه (بخش سوم)

بررسی وضعیت عمومی ساختمان - نکات کلیدی هنگام خرید خانه

بررسی وضعیت عمومی ساختمان – نکات کلیدی هنگام خرید خانه (بخش سوم)

تا به اینجای کار بحث محله و همسایه ها را بطور کامل بررسی نمودیم؛ در این مرحله به یکی دیگر از نکات کلیدی هنگام خرید خانه یعنی بررسی وضعیت عمومی ساختمان از لحاظ بصری و فنی می پردازیم . در وهله ی اول نما و وضعیت ظاهری ساختمان باعث جذب شما به آن می شود ، اما لازم است تا نکات فنی را نیز بررسی کنید.

بررسی وضعیت عمومی ساختمان - نکات کلیدی هنگام خرید خانه -1

نکات کلیدی در بررسی وضعیت عمومی ساختمان:

  • بودن نور طبیعی کافی درون یک خانه می‌تواند بسیار مفید باشد بهترین نورگیری را ابتدا ملک‌های جنوبی و سپس ملک‌های شمالی دارند.
  • به نمای ساختمان توجه کنید. نمای ساختمان اولین چیزی است که جلب توجه می‌کند. مثلا بهترین نوع نما، نماهایی از جنس سنگ است که دوام و زیبایی را با هم داشته و ضمنا شستشو و تمیز نگه داشتن آن هم ساده‌تر و کم هزینه‌تر است. همچنین بهتر است نقشه‌های نمای ساختمان را از نظر زیبایی و تناسب آن با محیط اطراف کنترل کنید.
  • ساختمان هایی با ظاهر غیر متعارف و مصالح غیر معمول در طول زمان ممکن است هزینه تعمیر و نگهداری زیادی را به شما و سایر ساکنین تحمیل نماید.
بررسی وضعیت عمومی ساختمان - نکات کلیدی هنگام خرید خانه -2
  • سن ساختمان را ارزیابی کنید. هرچه خانه نوساز تر باشد، بهتر است. خانه های قدیمی با مشکلات زیادی رو به رو خواهند شد. اگر نمیخواهید ساختمان نوساز بخرید، بهترین سن ساختمان برای خرید 3 تا 5 سال است، چراکه نشت اولیه ی خود را کرده و ایرادات حین ساخت آن تا حدود زیادی مشخص شده و بر طرف گردیده است.
  • یکی از مواردی که باید هنگام خرید خانه بدانید، مقدار شارژ ماهیانه ساختمان است .در نظر داشته باشید که قرار نیست هر چه شارژ ماهیانه کمتر باشد، یک امتیاز محسوب گردد. مبلغ شارژ ماهیانه باید با نیازها و مخارج ساختمان، ساکنین و شما هماهنگی داشته باشد. در غیر این صورت هنگام بروز هر گونه مشکل اعم از خرابی و تعمیرات همه اهالی آپارتمان با مشکل مواجه می‌شوند.

نکات کلیدی هنگام خرید خانه که باید بدانید :