تقسیم‌بندی فضاهای عمومی و خصوصی در پلان
تقسیم‌بندی فضاهای عمومی و خصوصی در پلان ساختمان مسکونی
ژوئن 16, 2020
scandinavian design
هر آنچه باید درباره طراحی داخلی به سبک اسکاندیناوی بدانید
ژوئن 20, 2020

بررسی پارکینگ ساختمان – نکات کلیدی هنگام خرید خانه (بخش دهم)

خرید خانه - بررسی پارکینگ ساختمان

بررسی پارکینگ ساختمان – نکات کلیدی هنگام خرید خانه (بخش دهم)

امروزه به دلیل حجم بالای خودرو ها در سطح شهر و نبود فضای پارک کافی، داشتن پارکینگ مناسب و کافی برای یک ساختمان یک امتیاز مهم است و جز نکات کلیدی هنگام خرید خانه است که باید حتما بررسی شود. بررسی پارکینگ ساختمان نه تنها برای افرادی که صاحب خودرو هستند و یا در آینده قصد خرید آن را دارند، لازم و ضروری است بلکه داشتن فضای پارک مناسب و استاندارد یکی از مزایایی است که هنگام فروش خانه نیز می تواند به نفع شما باشد و باعث سریع فروش رفتن خانه با قیمت مناسب شود.

خرید خانه - بررسی پارکینگ-1

نکات کلیدی در بررسی پارکینگ ساختمان

  • به پارکینگ‌ها توجه کنید. تکلیف پارکینگ را قبل از قطعی شدن خرید ملک مشخص کنید تا مشکلی بابت رفت و آمد ماشین، مهمان‌ها و یا مزاحمت ماشین‌های همسایگان پیش نیاید.
  • به ورودی و خروجی پارکینگ‌ها توجه کنید که در زمستان به علت یخ زدگی، موجب سرخوردن ماشین شما در حین بالا آمدن یا پایین رفتن، نشود.
خرید خانه - بررسی پارکینگ-2
  • هر چه شیب ورودی پارکینگ کمتر باشد، آن پارکینگ مناسب‌تر ساخته شده است.
  • ارتفاع درب پارکینگ و ارتفاع سقف پارکینگ حتما چک شود، چرا که اگر خودروی شما شاسی بلند باشد و ارتفاع درب پارکینگ کم باشد و یا شیب نامناسبی داشته باشد سقف خودرو دچار آسیب می شود.
  • در پارکینگ برخی آپارتمان‌ها، مکانی برای خودروی اضافه یا مهمان در نظر گرفته شده است. این مورد یک مزیت به حساب می‌آید.
خرید خانه - بررسی پارکینگ-3
  • وضعیت پارکینگ باید به نحوی باشد که هر خودرو طوری قرار بگیرد که مزاحم توقف خودروهای همسایگان دیگر نباشد و ورود و خروج به آن به سهولت امکان پذیر باشد.
  • مسلماً اگر در ورودی پارکینگ از نوع قابل کنترل از راه دور باشد، ایمن‌تر است. علت فقط در راحتی باز و بسته کردن در نیست متاسفانه سرقت خودرو‌ها در هنگامی که راننده به قصد بستن در پیاده شده، امر شایعی است.
  • مسقف بودن پارکینگ یا اینکه در فضای باز باشد اهمیت زیادی دارد. پارکینگ مسقف به دلیل حفظ خودروی شما از آفتاب، باران یا برف ارجحیت دارد‌.
خرید خانه - بررسی پارکینگ-4
  • موقعیت پارکینگ خودرو باید مناسب باشد. اگر پارکینگ جای بدی قرار داشته باشد، هربار برای پارک ماشین به درد سر می افتید.

نکات کلیدی هنگام خرید خانه که باید بدانید: