فیلیپ جانسون معمار سبکها
فیلیپ جانسون معمار سبکها
آوریل 18, 2021
متریال نوین چوب مایع
متریال نوین چوب مایع
آوریل 19, 2021

رنگ های تاثیر گذار درفنگ شویی

رنگ های تاثیرگذار درفنگ شویی

 رنگ های تاثیر گذار درفنگ شویی  

دراین مقاله به بررسی رنگ های تاثیر گذار درفنگ شویی میپردازیم .رنگ ها در محیط های مختلف تاثیرات متفاوتی میگذارند.هنگامی که شروع به رنگ آمیزی منزل خود میکنید،مطمئن شوید که از رنگ ها به گونه ای استفاده کنید که متناسب با شخصیت وجهت مناسب شما با توجه به فنگشویی باشد ، زیرا که رنگ ها هم می توانند انرژی های منفی را کاهش و به افزایش انرژی مثبت کمک کنند.

رنگ های تاثیرگذار در فنگ شویی-1

رنگ ها چه تا ثیری در فنگ شویی محیط ما دارند:

رنگ های عنصرآتش در فنگ شویی

رنگ قرمز

ازرنگ های تاثیر گذار درفنگ شویی رنگ قرمزاست که جزو رنگ های عنصر آتش ونماد عشق، قدرت و اشتیاق است. و بر اساس فرهنگ شرق دور رنگ قرمز، رنگ شانس نیز شناخته می شود.میتوان از این رنگ برای گرم کردن فضا وایجاد فضای صمیمی استفاده کرد.باید مراقب بود که در اندازه مناسب از آن استفاده کنید. زیرا به کار بردن این رنگ بیش از اندازه مناسب باعث اذیت شدن و ایجاد ناراحتی خواهد شد. فراموش نکنید که رنگ ها را بر اساس معنایی که دارند باید به درستی مورد استفاده قرار بدهید.بخش و جهت های مناسب این رنگ ، جنوب و جنوب غرب است.

رنگ های تاثیرگذار در فنگ شویی-2

بخوانیم : نقش و تاثیر رنگ در معماری اسلامی چگونه است؟

رنگ نارنجی

یکی دیگراز رنگ های تاثیر گذار درفنگ شویی نارنجی است که تداعی کننده انرژی ونوآوری است. وبهتراست به میزان کم ازآن استفاده کرد.به کار بردن آن در اکسسوارها و دکوری مناسب تر خواهد بود. اگر می خواهید از رنگ نارنجی استفاده کنید باید مراقب باشید که این رنگ در پشت شما قرار نگیرد، ودر جایی باشد که بتوانید آن را مشاهده کنید.

رنگ های تاثیرگذار در فنگ شویی-3
رنگ بنفش

بنفش هم از رنگ های تاثیر گذار درفنگ شویی است که انگیزه های ذهنی و خودآگاهی را افزایش داده و انرژی شفا بخش دارد و در عین حال رنگی با ارتعاشی بالا است و به همین دلیل به اندازه مورد استفاده قرار بگیرد. برای نشیمن های رسمی گزینه ی مناسبی است اما به خاطر داشته باشید اگر نشیمن شما در جهت شمالی باشد نمی توان از آن استفاده کرد.

رنگ بنفش درفنگ شویی-4

رنگ عنصر خاک درفنگ شویی    

رنگ زرد

رنگ زرد که جزو رنگ عنصر خاک درفنگ شویی ونماد شهرت،شادی،خلاقیت به شمار میرود.با ترکیب رنگ های خنثی ودر اتاق هایی با نور فراوان جلوه زیبایی خواهد داشت. فضایی آرام وامن را برای اتاق کار نیز فراهم میکند.

عنصرخاک زرد-5

رنگ عنصرچوب درفنگ شویی

رنگ سبز

رنگ سبزکه رنگ عنصرچوب درفنگ شویی است و نماد طبیعت و سلامتی،آرام بخش وملایم  نیز به شمار می رود. رنگ سبز باعث تعادل و آرامش درونی می شودومی توان در بسیاری از نقاط خانه به کار برد . برای استفاده در اتاق کودکان رنگ بسیار مناسبی خواهد بود. هم چنین برای افزایش تعادل درونی  می توانید در محل یوگا کردن استفاده کنید. دربخش های غرب و شمال غربی نمی توان از این رنگ استفاده کرد.

سبزدرفنگ شویی-6

رنگ عنصر آب در فنگ شویی

رنگ آبی

رنگ آبی در فنگ شویی  نماد واقعی آرامش سکون وسرزندگی است. رنگ آبی یکی از رنگ های مناسب برای اتاق خواب به شمار می رود. هم برای دیوار های اتاق خواب و هم برای روتختی به راحتی می توانید آن را انتخاب کنید. رنگ آبی که در حمام و دستشویی نیز از آن استفاده می شود .

عنصرآب درفنگ شویی-7

بخوانیم : ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی منزل با استفاده از قانون ۶۰-۳۰-۱۰

رنگ عنصر فلز در فنگ شویی

رنگ سفید

رنگ سفید که رنگ عنصر فلز در فنگ شویی می باشد که با حسی از خلوص در ارتباط است. در تمام نقاط خانه می تواند مورد استفاده قرار بگیردداما نه بیش از حد. بهتر است در هنگام استفاده از این رنگ و رنگ های دیگر در فنگ شویی حتما از (قانون 10 30 60) که در مقاله های قبل راجب آن گفتیم استفاده کنید.

سفید در فنگ شویی-8
رنگ طوسی

رنگ طوسی درفنگ شویی حسی از آسودگی وآرامش را درون شما بیدار میکند.توجه داشته باشید که در بخش شرق وجنوب شرق نباید ازآن استفاده کرد. هم چنین برای اتاق کار و دفاتر کاری نیز انتخاب مناسبی است وبهتر است که با رنگ های متالیک ترکیب شوند .

عنصرفلز درفنگ شویی-9

همان طور که می دانید رنگ ها در فنگ شویی تاثیر بالایی دارند و هر کدام به تنهایی می توانند تاثیرات مثبت و منفی را بر روی انسان بوجود بیاورند. رنگ در فنگ شویی از جمله عناصر اصلی و قدرتمند به شمار می روند. پس هنگامی که می خواهید در خانه خود محیطی با انرژي مثبت و مناسب ایجاد کنید لازم است که در استفاده از رنگ ها دقت کافی را به عمل بیاورید. فراموش نکنید که انرژي محیطی که در آن زمان خود را سپری می کنید می تواند بر فعالیت های روزانه شما تاثیر مستقیم داشته باشد.