ژان نوول
ژان نوول کیست؟ همه چیز درباره معمار مشهور فرانسوی
نوامبر 14, 2020
جدا کننده پلکسی گلاس
جدا کننده پلکسی گلاس ؛ راهکاری مناسب در ایام کرونا
نوامبر 16, 2020

مبلمان چسترفیلد ، و نقش آن در دکوراسیون رویایی ما

مبلمان چسترفیلد

مبلمان چسترفیلد ، و نقش آن در دکوراسیون رویایی ما

در دنیای کاناپه‌ها و مبلمان، مبلمان چسترفیلد به سبک پادشاهان هستند و از آنجایی که خرید آن‌ها یک سرمایه گذاری معقول و مناسب است، به شما پیشنهاد می‌شود تمام عوامل درگیر را قبل از خرید در نظر داشته باشید.

طبق گفته‌های برخی از طراحان، مبل‌های چسترفیلد، کاناپه‌هایی راحت با دکمه های لمسه کاری شده هستند، در حالی که بقیه فکر می‌کنند انواع ظریف‌تر مانند مبلمان مخملی یا صندلی‌های چرمی چسترفیلد اصلی هستند. مسئله اینجاست که این مبلمان آرایش و شکل یکسانی ندارند؛ زیرا که انواع پارچه‌ها، رنگ‌ها و الگوهای انتخابی وجود دارد که می‌توان از میان آن‌ها انتخاب کرد.

مبلمان چسترفیلد -1

در قرن هجدهم، صنعتگران از شیوه‌های ساخت و ساز و چکش استفاده می‌کردند تا به مبلمان چسترفیلد با کیفیتی دست یافته ، دستمزد و پاداش خوبی همراه حق الزحمه خود نیز دریافت کنند. در آن زمان آن‌ها برای پر کردن این مبلمان از پرزهای نارگیل و موهای دم اسب استفاده می‌کردند تا دوام بیشتری داشته باشند.

راحتی حرف اول را می زند

این بدان معنی است که شما بدون نیاز به کوسن برای راحتی کمر خود می‌توانید از حمایت مبل چستر فیلد، بدون در نظر گرفتن پشتی عمودی آن، برخوردار شوید. راحتی نیز به نوع و تراکم فوم مورد استفاده برای پر کردن صندلی‌ها بستگی دارد. ایده بسیار خوبی است که از عناصر با ارزش و قابل توجهی مانند مخمل و پارچه کتانی تزئین شده با خطوط زیبای چسترفیلد استفاده کنید.

مبلمان چسترفیلد -3

البته که مبلمان چسترفیلد به دلیل ذات مجللی که دارند در دکوراسیون های داخلی لوکس برجستگی بسیار زیادی خواهد داشت. مبلمان چسترفیلد معمولا با رنگ های آبی تیره و طلایی درخشان ترکیب فوق العاده ای خواهد ساخت.

سبک‌ها و ویژگی‌های مبلمان چسترفیلد

مبلمان چسترفیلد بسیار ظریف و دل نشین است و پیام یک خانه‌ی مطبوع و منظم را زودتر از هر وسیله‌ی مشابه دیگری می‌رساند. با عملکردها و شخصیت‌های مختلفی همراه است و معمولاً جزئیات منحصر به فرد مانند دسته‌های پیچیده شده را نشان می‌دهد. به همین دلیل است ما اعتقاد داریم که می‌تواند ظاهر هر اتاقی را ارتقا دهد؛ حتی ساده‌ترین اتاق‌ها و اتاق‌هایی که جلوه‌ی خاصی ندارند.

مقاله مرتبط: سبک مبلمان بریج واتر (Bridgewater)

پایه‌های باشکوه چسترفیلد

یکی دیگر از دلایل شهرت مبل‌های چسترفیلد به خاطر پایه‌های مزین و چرخشی آن است. برای ظاهری شیک و مدرن‌تر طراحان گاهی اوقات مقداری مخروط‌های مربعی اضافه می‌کنند و یا طول پاهای (۳ تا ۶ اینچ) را آزمایش می‌کنند تا نیازهای اتاق‌های مختلف خانه را برطرف کنند. یک احتمال جالب این است که یک سایه‌ی هم رنگ را انتخاب کنید و پایه‌ها را به طور مساوی با پارچه خود رنگ کنید تا به رنگ‌های چوب خود برسید.

مبل چستر

اندازه مبلمان چسترفیلد

مبل‌های چسترفیلد در مرکز توجه عموم قرار دارند و مانند هر شی مورد توجه، باید بزرگ و تأثیر گذار باشند. پشتی‌ها و دسته‌های این نوع مبل‌ها باید ظریف و راحت باشند. یکی از گزینه‌های کلاسیک و اولیه برای این کار، اضافه کردن ۱۱ اینچ (حدود 30 سانتی متر) به هر دو طرف بدنه‌ی مبل است که در این صورت مبل چسترفیلد کاملا حجیم شده و مناسب برای خانه‌های بزرگ می‌شود. گزینه‌های کوچک‌تر و کوتاه‌تر نیز برای خانه‌هایی با فضای محدود وجود دارند، که برای افرادی که می‌خواهند در اتاق پذیرایی خود مبلی با بدنه‌ای زیبا و پرزدار داشته باشند، مناسب هستند.

کاربرد چسترفیلد در سبک های دکوراسیون

دکوراسیون به سبک ساحلی: شما می توانید با اضافه کردن نور مناسب و طبیعی، پشتی های آبی و حصیرهای طبیعی دکوراسیون داخلی خود را تصویری از یک فضای ساحلی و راحت جلوه دهید.

دکوراسیون قرون وسطایی و سبک اسکاندیناوی: چرم قهوه ای رنگ تیره به همراه چوب می تواند فضایی بسیار گرم و زیبا و به سبک مبلمان قرون وسطی و اسکاندیناوی بسازد.

مبلمان چسترفیلد -4

مبل چستر در دکوراسیون داخلی مدرن: مبل چستر برای دکوراسیون های مدرن هم به کار می رود. شاید آن چه که بیش تر در این نوع چیدمان جلب توجه می کند کنار هم قرار گرفتن مدل مبلمان های متفاوت در کنار مبل چستر است. البته که باید ترکیب رنگ های هر مبل نیز دقت داشته باشید و این که چگونه با این همه تفاوت، هارمونی در فضا برقرار می شود.

دکوراسیون به سبک صنعتی با مبل چسترفیلد:  معمولا چرم با لوازم صنعتی دیگری مثل آجر، بتن و چوب تناسب پیدا کرده و به لحاظ استحکام زیادی که دارد باعث ماندگاری این برند شده است. شما به راحتی می توانید این مبل راحتی با مدل چرمی را در کنار میزها یا اکسسوری های فلزی قرار داده و هارمونی خوبی در فضا ایجاد نمایید.

مقاله مرتبط: مبل فوتون چیست و در چه فضاهایی کاربرد دارد؟

به کاناپه چسترفیلد خود نقش مرکزی بدهید

مبل های چستر معمولاً زمان کمی را برای ست شدن در اتاق نشیمن می‌گیرند. با این حال ظاهر زیبا و جذاب را به محض ورود با خود همراه دارند. آن‌ها متنوع و غالب طبیعت هستند و به راحتی با همه سبک‌های دکوراسیون خود را مطابقت می‌دهند. این نکته‌ی خوبی هنگام دست و پنجه کردن شما با یک اتاق بزرگ است، جایی که کاناپه چسترفیلد یک عنصر جدا کننده‌ی فضاهای مختلف در اتاق باشد. برای اینکه اجازه دهید که کاناپه شما بیشتر میزان توجه ممکن را دریافت کند، آن را در مرکز قرار دهید و بگذارید تا جادوی خود را به شما نشان دهد.

مبلمان چسترفیلد -2

برای راحتی بیشتر فرش پهن کنید

چسترفیلد ها و فرش‌ها در کنار یکدیگر ترکیب کاملی هستند، زیرا آنها ظاهری واقعی و شاهانه را ، زمانی که در کنار هم قرار می‌گیرند، بیان می‌کنند. با این ایده‌ی اولیه، باید به دنبال فرشی بزرگتر و با طرح‌های بیشتر باشید و آن را برای ایجاد فضایی راحت برای خانواده و دوستانتان به کار ببرید. در یک سناریوی به روز تر، شما می‌توانید یک فرش رنگارنگ خریداری کنید و آن را در زیر یا در جلوی مبل چسترفیلد خود قرار دهید.