بررسی معماری داخلی - نکات کلیدی هنگام خرید خانه (بخش هشتم)
بررسی معماری داخلی – نکات کلیدی هنگام خرید خانه (بخش هشتم)
ژوئن 6, 2020
آتلیه مهندسی و معماری نازنین فدوی
معرفی تیم آتلیه مهندسی و معماری نازنین فدوی
ژوئن 6, 2020

معرفی دکوراسیون داخلی به سبک آوانگارد

آوانگارد

معرفی دکوراسیون داخلی به سبک آوانگارد

انسان ها منحصر به فرد و خاص بودن را دوست دارند چرا که کلیشه ها حوصله سر بر و خسته کننده اند. دکوراسیون داخلی به سبک آوانگارد بر پایه ی این خصوصیت اخلاقی و دوری از کلیشه ها بنا شده است. برای آشنایی با این سبک و طراحی فضایی منحصر به فرد و متمایز با ما همراه باشید.

آوانگارد اصطلاحی استعاری است که در نظریه هنر و فلسفه ی سیاسی به کار می‌رود. در زبان فرانسه، آوانگارد به‌ طور تحت اللفظی به معنای طلایه دارِ ارتش است. این اصطلاح در اصل برای توصیف بخشی از ارتش که در حال پیشروی در میدان نبرد بود، استفاده می‌شد. امروزه به هر گروهی (به ویژه هنرمندان) گفته می‌شود که خود را نوآور و جلوتر از اکثریت مردم می‌داند.

دکوراسیون داخلی به سبک آوانگارد -1

برای داشتن ذهن و ایده هایی به سبک آوانگارد ، قدم اول این است که تمامی چارچوب ها و قواعد مرسوم در سبک های دکوراسیون داخلی را کنار بگذارید. در واقع می توان گفت آوانگارد سبکی برای شکستن ساختارهای روزمره است.

ویژگی های سبک آوانگارد

سیاه و سفید همیشگی

در این سبک دکوراسیون ، رنگ های سیاه و سفید را هرگز از یاد نبرید. این رنگ ها علاوه بر زیبایی و جذابیت، همواره تازگی دارند و مورد علاقه ی همه هستند.

دکوراسیون داخلی به سبک آوانگارد -5

خلق یک اتفاق

بخاطر داشته باشید که، برای خاص بودن لازم نیست که تمام اجزای و المان های فضا را متمایز طراحی کنید. تنها کافی است که هوشمندانه عمل کنید و با خلق یک اتفاق و یا به زبان ساده تر با انجام یک حرکت خاص و جانانه فضا را متمایز کنید.

دکوراسیون داخلی به سبک آوانگارد -3

دیوارهای متفاوت

برای داشتن دیوارهایی متفاوت،  می توان از عناصر و المان هایی ساختار شکنانه ، طرح هایی خاص و عجیب و یا حتی کاغذ دیواری هایی جالب استفاده کرد تا فضایی فوق العاده و به سبک آوانگارد داشته باشید.

دکوراسیون داخلی به سبک آوانگارد -2

تمایز در جزئیات

جزئیات همیشه مهمند! اگر می خواهید طرح و دکوراسیون شما تاثیر گذار باشد، به جزئیات توجهی خاص داشته باشید. تاثیر واقعی در دیتیل هاست.

دکوراسیون داخلی به سبک آوانگارد -4

تاثیر نهایی با مبلمان

مبلمان به سبک آوانگارد، می تواند طراحی فضای شما را تکمیل کند و تاثیر نهایی برای خاص بودن فضا را  بر مخاطب بگذارد. خوب است که در این سبک از مبلمان هایی با استایل کمتر دیده شده یا حتی می توان گفت عجیب استفاده شود. این دقیقا همان چیزیست که برای حرکت نهایی و خاص احتیاج دارید.

دکوراسیون داخلی به سبک آوانگارد -6