نکات کلیدی هنگام خرید خانه - محله
بررسی محله – نکات کلیدی هنگام خرید خانه (بخش اول)
آوریل 19, 2020
نکات کلیدی هنگام خرید خانه - همسایه
بررسی همسایه ها و واحد ها – نکات کلیدی هنگام خرید خانه (بخش دوم)
آوریل 21, 2020

معرفی پروژه ویلایی – خانه LP 0405

پروژه وبلایی - خانه LP 0405

معرفی پروژه ویلایی – خانه LP 0405

ترجمه مقاله توسط تیم آتلیه مهندسی معماری نازنین فدوی از سایت ARCHDAILY

معرفی پروژه ویلایی – خانه LP 0405 بطور خلاصه :

مکان : آرژانتین – رزاریو

معمار : گروه معماری نومید

مساحت : 240 مترمربع

سال ساخت : 2019

عکاس : رامیرو سوسا

سازندگان : روکا، آکور، کام لومیناریاس، اف وی، سازه های آی اف ، جانسون آموبلامینتوس، مارمولریا مارون

پروژه وبلایی - خانه LP 0405 - 3

توضیحات توسط گروه معماری ارائه شده است.

نقطه شروع این پروژه ، قلب خانه ، یک فضای ورودی شیشه ای است که دو پاسیو / باغ سبز را آشکار ­می کند. جایی که مسکونی ترین فضای زندگی روزمره یعنی آشپزخانه و اتاق نشیمن در آن قرار دارد.

از طریق خطوط ساده، فرم های خالص و مواد اصیل، خانه ای آزاد و عاری از دیوارهای مشترک در حد فاصل دو قطعه زمین برای افزایش مساحت، در همسایگی جنوب غربی رزاریو ساخته شده که با پوشش گیاهی احاطه شده است.

پروژه وبلایی - خانه LP 0405 - 1

یک طبقه با آجر اکسپوز، بتن مسلح اکسپوز، چوب، فلزات مشکی رنگ و شیشه اجرا شده است. از بیرون ، یک دیوار آجری بزرگ در هم تنیده، فیلتر شهری است. بدین ترتیب که از بازدیدکنندگان در پاسیو/ باغ که محل خوش آمدگویی است استقبال می شود و حریم خصوصی ای از خیابان ایجاد می کند که نور طبیعی ورودی و امنیت خانه را تنظیم می کند و حالت رسمی را از بین می برد.

پروژه وبلایی - خانه LP 0405 - 5

یک بلوک مرکزی بزرگ برای استفاده عمومی ، صرف نظر از تنظیم و اتصال با 2 بلاک انتهایی قرار گرفته است. به بخش عمومی یا اجتماعی یک گالری با سقف سوراخ سوراخ بتن اکسپور اضافه شده است که خانه را به سمت استخر و باغ گسترش می دهد و فضای جدید حرکتی ایجاد می کند.

پروژه وبلایی - خانه LP 0405 - 2

ورودی اصلی ، با داشتن پرده های چوبی متحرک ، وظیفه ارتباط این بخش ها با بخش خصوصی خانه را بر عهده دارد. در کل  5 اتاق خواب وجود دارد که سه تای آنها در نیم طبقه یکسان با یک حمام مشترک قرار دارند که با حیاط پشتی در ارتباط است. اتاق خواب مهمان دیگری چسبیده به اتاق لباس شویی با دسترسی به تراس و سوئیت مستری با حمام اختصاصی و دسترسی به حیاط ورودی وجود دارد.